سه‌شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۱۱

عطايي، مدير مؤسسه رفاهي _تفريحي کاسپين قزوين:

بهره‎برداري از پروژه‎هاي منطقه کامان-زرشک جزو افتخارات مديريت شهري قزوين است

شاهرخ عطايي، مدير مؤسسه رفاهي _تفريحي کاسپين قزوين گفت: بهره‎برداري از پروژه‎هاي منطقه گردشگري کامان-زرشک جزو افتخارات مديريت شهري قزوين است.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ عطايي در آيين افتتاح تله کابين و کلنگ زني تله اسکي در منطقه نمونه گردشگري کامان-زرشک افزود: در اين منطقه نمونه تا کنون تملک و انتقال اراضي مورد نياز، دريافت مجوزهاي لازم، رايزني به منظور تملک ديگر اراضي، ايجاد زيرساخت‌هاي ورزش‌هاي زمستاني و نصب دستگاه‌ها انجام شده است.

وي ادامه داد: با وجود پيشرفت‌هاي چشمگيري که اين منطقه داشته است، توانست از بين يک هزار و 160 منطقه نمونه گردشگري در سطح کشور، همراه با 36 منطقه نمونه گردشگري ديگر در اتحاديه اين صنف عضو شود که اين امر تحقق شعار مديريت متحد شهري قزوين را نشان مي‌دهد.

مدير مؤسسه رفاهي _تفريحي کاسپين قزوين با اشاره به اينکه پروژه افتتاح تله کابين در منطقه کامان و زرشک به منظور عمومي سازي استفاده از اين دستگاه و افزايش جذب گردشگر به اين منطقه صورت گرفته است، عنوان کرد: با همراهي مديريت شهري قزوين 10 دستگاه کابين به اين مجموعه اضافه شد که اجراي اين پروژه در سطح کشور بي نظير است.

عطايي با بيان اينکه احداث پيست اسکي و نصب دستگاه تله اسکي از ديگر برنامه‌هاي اين مجموعه است، اظهار کرد: اين پروژه با همراهي اداره کل ورزش و جوانان استان قزوين اجرا مي‌شود که مي‌تواند در آموزش اسکي به نسل جوان بسيار مؤثر باشد.

وي با اشاره به اينکه يک پيست اصلي براي ورزشکاران حرفه‌اي اسکي و پيست‌هاي فرعي براي اسکي بازان مبتدي طراحي مي‌شود، گفت: براي احداث اين پيست تأييديه فدراسيون اسکي کشور دريافت شده است و در سال آينده شاهد بهره برداري از اين پيست خواهيم بود.

مدير مؤسسه رفاهي _تفريحي کاسپين قزوين با بيان اينکه تا کنون اقدامات زيرساختي براي جذب سرمايه گذار در اين منطقه انجام شده است، اظهار کرد: زيرسازي و آسفالت 5 کيلومتر از جاده دسترسي انجام شده است و 1.5 کيلومتر باقي مانده نيز با اعتبارات مناطق نمونه گردشگري در دستور کار قرار دارد.

عطايي افزود: احداث شهرک اسکيمويي نيز فرصت خوبي براي اسکان گردشگر در استان و اين منطقه ايجاد مي‌کند که براي افتتاح اين پروژه‌ها عزم جدي استاني و شهري را مي‌طلبد.

پايان پيام/

 

تصاویر مرتبط